Kino Tavast

Elokuvat, elokuvakulttuuri, elokuvakasvatus, elokuvafestivaali, elokuvakilpailu, elokuvakurssit ja leirit, elokuvayhteistyö

Hallitus

Hallitus

  • Taneli Hiltunen (puheenjohtaja 4.3. 2020 alkaen, hallituksessa vuodesta 2019)
  • Eila Nurmilaukas (varapuheenjohtaja vuodesta 2022)
  • Ulla Lappalainen (sihteeri-taloudenhoitaja, sihteeri 2014 -, taloudenhoitaja 2014 – 2018, 2021- )
  • Laura Aro, hallituksen varajäsen (vuodesta 2021)
  • Johanna Ahtila (jäsensihteeri, vuodesta 2018)
  • Petri Mäntylä (hallituksen jäsen 2022 alkaen)
  • Timo Miettinen (hallituksen varajäsen vuodesta 2020 alkaen)

Nimilinkistä pääset lukemaan lisää henkilön elokuvasuhteesta ja lempielokuvista.

Puheenjohtajat 2014 –

Jaakko Mäkelä 14.10. 2014 – 16.2.2017
Anneli Jussila 16.2.2017- 4.3.2020

%d bloggaajaa tykkää tästä: