OP Etelä-Häme lahjoitti meille 500 € tukea vähävaraisten perheiden lasten ja nuorten harrastamisen tukemiseen. Käytämme tuen Rec-viikkotoimintaan.
Juuri nyt onkin oivallinen aika ilmoittautua seuraavalle eli syyslomalla järjestettävälle Rec-viikolle tekemään omaa elokuvaa ohjaajiemme johdolla. Tervetulleita ovat sekä aiemmin mukana olleet että uudet tulokkaat. Osallistumismaksu on 100 € ja siihen kuuluu lounas, välipala ja ohjaus viitenä päivänä klo 10 – 16. Lopulliset työskentelypaikat ilmoitetaan kutsukirjeessä ensi viikolla.

Viikon aikana nuoret tekevät ryhmissä oman elokuvan. Ryhmiä on alle ja yli 13-vuotiaille. Lisätietoja voi käydä kysymässä Linja-autoaseman kulttuuritilasta, jossa toimimme lokakuun tai sähköpostitse.